hulya_aziz_profil

Hülya AZİZ kimdir?

Anadolu Üniversitesi Sosyoloji mezunu olan Hülya Aziz, tekstil sektöründe stilist-modelist olarak çalıştı.
Geleneksel sanatlara olan ilgisi nedeniyle TBMM Milli Saraylar Daire Başkanlığı bünyesindeki Geleneksel Türk Süsleme Sanatları Eğitim Merkezi’nde; Nilüfer Kurfeyz’den 4 yıl tezhip eğitimi ve Taner Alakuş’tan 2 yıl minyatür eğitimi alarak 2012 yılında mezun oldu.
Türk İslam Sanatları İhtisas Merkezi’nde Taner Alakuş’un proje sınıfında yer alarak 1 yıl daha minyatür eğitimine devam etti. Yine aynı merkezde Hülya Korkmaz’dan Bilimsel Bitki Çizimi eğitimi aldı.

2015 yılında ise,ressam Işıl Özışık’tan çok sevdiği suluboya resim sanatının eğitimini alarak,atölye çalışmalarına katılmıştır. Yurtiçi ve yurtdışı çok sayıda sergilere katılan sanatçı, eserleri ile birçok kitap ve katalogda yer almıştır.  Hülya Aziz halen tezhip sanatını İstanbul Antik Sanat Galerisi’nde Mehmet Çebi koleksiyonuna Hilye ve Levha çalışmaları ile devam ettirmekte ve minyatür sanatını ise Taner Alakuş Minyatür Atölyesi’nin projeleri ile sürdürmektedir.

SANATÇININ ESERLERİ

Çiğdem Kabadayı Logo
Marmara Üniversitesi , Atatürk Eğitim Fakültesi , Resim Bölümü,

Tekstil – Tasarım Ana Sanat Dalı,

Engin Akdoğan Atölyesi’nden mezun oldu.

İlköğretim I. ve II. kademede Resim Öğretmenliği yaptı.

2003’de “Minyatür Sanatı” ile tanıştı.

İletişim

Caferağa Mah. Nail Bey Sok. Kumru Apt. No: 44 D: 3 Kadıköy / İSTANBUL Telefon:(216) 330 40 20 Gsm:(533) 819 27 57 E-mail:info@cigdemkabadayi.com Web:www.cigdemkabadayi.com
© Copyright 2016 - Çiğdem Kabadayı Kişisel Web Sitesidir.